Back to Question Center
0

Semalt Експерт визначає поради щодо захисту від шкідливих програм

1 answers:
->

Зловмисне програмне забезпечення відноситься до всіх форм шкідливого програмного забезпечення, яке потрапляє в комп'ютерну систему часто без знання власника. Віруси, рекламні та шпигунські програми - це найпоширеніші шкідливі програми. Шкідливе ПЗ може порушити або сповільнити роботу комп'ютера, красти інформацію, дозволяти неавторизований доступ до ресурсів системи, викликати часте збої або зависання та багато інших перебоїв .

Автори зловмисників, як правило, змушують користувачів завантажувати шкідливі файли, і тому більшість типів зловмисного програмного забезпечення потрапляють в комп'ютерні системи непомітно .

Дуже важливо вживати необхідних запобіжних заходів для виявлення шкідливого програмного забезпечення та запобігання його зараження та пошкодження вашої системи.

Джек Міллер, старший менеджер з успіху клієнтів Semalt , визначає деякі надійні способи цього:

1. Використовуйте найновіші антивірусні та застосовані патчі

Це один з найважливіших дій, яких повинен дотримуватися власник / користувач комп'ютера, щоб захистити свої комп'ютери від інфікування шкідливими програмами. Завжди використовуйте найсучасніші антивірусні програми та встановлюйте оновлення та виправлення програмного забезпечення, як тільки вони будуть випущені.

Використання оновленого антивірусного захисту також допомагає уникнути завантаження "дисководів" - скриптів на шкідливих веб-сайтах, які таємно запускають та встановлюють шкідливе програмне забезпечення .

Важливо пам'ятати, що не всі джерела патчів та оновлень є надійними. Завжди гарантуйте, що ви отримуєте оновлення програмного забезпечення від основних постачальників, таких як Microsoft, Apple, Adobe та Java .

2. Не натискайте посилання або вкладення в підозрілі листи

Електронні листи були використані для поширення зловмисного програмного забезпечення протягом такого довгого часу. Зазвичай, електронна адреса, що використовується для цієї мети, містить файли зловмисного програмного забезпечення як вкладення. Електронний лист також може надати посилання, яка спрямовує вас на веб-сайт, а потім ви вручну встановлюєте шкідливе програмне забезпечення або виконуєте завантаження за принципом "дисковод". Щоб запобігти пошкодженню, надісланому електронною поштою:

  • Не натискайте посилання або відкривайте вкладення електронної пошти, якщо це повідомлення надходить з невідомого або ненадійного джерела..
  • Навіть якщо ви знаєте джерело, але повідомлення виглядає підозрілим, спочатку зв'яжіться з відправником та підтвердьте, що таке вкладення чи посилання
  • .
  • Ніколи не відкривайте вкладення електронної пошти, що закінчуються .bat, .exe, .vbs, або .com.

3. Остерігайтеся соціальних інженерних хитрощів

Соціальна інженерія - це техніка, яка використовується для того, щоб змусити людину приймати дію. Це не погано, скажімо, але пропагатори зловмисного програмного забезпечення можуть використовувати його для поширення шкідливих посилань. Зазвичай вони використовують різні способи, щоб привернути вашу увагу та натиснути посилання на шкідливий веб-сайт. Після відвідування сайту в вашій системі встановлюється шкідливе програмне забезпечення .

Деякі популярні методи соціальної інженерії включають:

  • Прив'язка посилань - надання тизерів для зацікавлення наданим вмістом
  • спливаючі сповіщення - спливаючі вікна, які повідомляють вам про те, що на вашому пристрої виникла проблема, і щоб ви могли це виправити, потрібно натиснути сповіщення. Посилання може привести вас до встановлення програмного забезпечення (це шкідливе програмне забезпечення). Завантаження "проїзду" також може бути ініційоване за допомогою оповіщення popup
  • .
  • Медіаплеєри - шкідливе програмне забезпечення також може поширюватися через медіаплеєри таким чином: можливо, ви відвідали веб-сайт і знайшли цікаве відео. Але для того, щоб ви його грали, веб-сайт повідомляє вам, що потрібно встановити певне програмне забезпечення медіапрогравача. Однак у реальному сенсі ви будете встановлювати шкідливе програмне забезпечення
  • .

Ви можете уникнути цих трюків, просто не натискаючи або залучаючи будь-яке спливаюче вікно, яке з'являється. І для програмного забезпечення медіапрогравача, незалежно від того, наскільки привабливим може бути відео, ніколи не встановлюйте програмне забезпечення, рекомендоване там. Щоб захистити свій пристрій, завжди встановлюйте програмне забезпечення з надійних веб-сайтів.

4. Використовуйте програми обміну файлами мудро

Файли, що містять веб-сайти та програми, можуть містити шкідливе програмне забезпечення Ви можете несвідомо встановлювати шкідливе програмне забезпечення, коли ви встановлюєте програму однорангової мережі (P2P). Також ви можете отримувати зловмисне програмне забезпечення, яке маскується як відео або музичний файл для завантаження .

Завжди гарантуйте, що будь-яке програмне забезпечення P2P, яке ви хочете встановити, перевірено на наявність зловмисного програмного забезпечення. Крім того, ви не повинні дозволяти завантаження P2P або відкрити будь-який завантажений файл перед його скануванням для вірусів.

Кібер злочинці завжди будуть розробляти шкідливе програмне забезпечення та розповсюджувати його для досягнення своїх шкідливих цілей. Кожен повинен бути пильним щодо захисту своїх систем Source .

November 28, 2017